eCertifikát je možné podepsat na dotykovém zařízení (telefon, tablet), případně na notebooku i stolním počítačí (na trackapadu resp. myší).

Pokud kurz obsahuje elektronický certifikát, dostanete se k jeho podpisu po absolvování kurzu, a to z rozcestníku kurzu (u kurzů bez závěrečného testu) nebo přes odkaz po úspěšném složení závěrečného testu.

Krok 1

Po stisknutí tlačítka Podepsat eCertifikát nejprve ověřte váš e-mail (uložený v EDUNIU), případně zadejte e-mailovou adresu mailboxu, který máte nastaven v zařízení, na kterém chcete certifikát podepsat. Např.:

  • ve svém dotykovém telefonu máte pouze soukromý e-mail -> změňte e-mailovou adresu na soukromý
  • nemáte dotykový telefon, ale je pro vás pohodlnější podepsat certifikát na dotykovém displeji -> změňte e-mailovou adresu na adres kolegy, který má dotykový telefon, půjčí vám ho a má mailbox nastavený ve svém telefonu (o bezpečnost či neprůkaznost se obávat nemusíte, podpis je nutné potvrdit PIN kódem)

Po potvrzení e-mailové adresy ze zobrazí okno s PIN kódem potřebným pro podpis certifikátu. Toto okno NEZAVÍREJTE!

Následně stačí vyčkat na příchod e-mailové zprávy s odkazem na podpis.

Klikněte na odkaz a podepište se prstem (na dotykovém zařízení) nebo pomocí tahů myší (na PC). Zadejte vygenerovaný PIN kód a podpis potvrďte.

Zobrazení na mobilním telefonu (na výšku)

Zobrazení na mobilním telefonu (na šířku)

 

Tím je celý proces u konce, certifikát je úspěšně podepsán a uložen ve vašem uživatelském účtu.

Odkaz na článek: http://pojdna.cz/kKcOU